Soros o situaci USA

7. dubna 2009 v 11:52 | JH
Komentář autora: I Soros se může mýlit, jako každý. Uvidíme za rok.

Miliardář Soros: Ekonomika USA bude v útlumu nejméně do roku 2010

Americký bankovní systém je podle Sorose "v podstatě nesolventní" a nelze čekat žádné oživení ještě v letošním roce.

Americká ekonomika se nachází v dlouhém útlumu a mohla by tomuto zpomalení čelit ještě hodně dlouho. Navzdory obrovským vládním stimulacím hrozí letos přidání i vysoké inflace. Uvedl to v televizním pořadu pro agenturu Reuters americký finančník George Soros. Americký bankovní systém je podle něj "v podstatě nesolventní" a nelze čekat žádné oživení ještě v letošním roce. Dodal, že dolar by podle něj mohl být nahrazen mezinárodní rezervní měnou, zatímco euro má dobré vyhlídky a rozpad eurozóny kvůli krizi nehrozí.


"Neočekávám, že se americká ekonomika vzpruží ve třetím či čtvrtém čtvrtletí letošního roku, proto nás čeká celkem dlouhý útlum," uvedl Soros a dodal, že v roce 2010 by mohlo dojít ke globálnímu oživení. Zda však k němu dojde, bude záviset na hloubce nynější recese.

Jako první se z recese vymaní Čína, která by mohla oživit již letos a poté by se mohla stát tahounem globálního růstu, uvedl. Stejnou predikci oznámila v úterý i Světová banka. Ta tvrdí, že by čínská ekonomika měla v letošním roce vzrůst o 6,5 procenta; tempo růstu by tak zpomalilo z loňských devíti procent. Čína si však i tak povede lépe než další přední ekonomiky světa.


Dejte vědět také ostatním:
Přidat.eu záložkuPřidat.eu RSS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama