Jan Zelinka, Petr Podhajský a Financnik.cz

13. března 2009 v 1:11 | JH
Po dohodě s autorem nového blogu Finanční nezávislost Janem Zelinkou si zde dovoluji publikovat jeden z jeho nejlepších příspěvků. Jedná se o aktuální rozhovor.

Rozhovor s Petrem Podhajským, spoluzakladatelem serveru financnik.cz

Exkluzivní rozhovor s jedním ze zakladatelů velkého serveru o tradingu Petrem Podhajským, který odpovídal na moje otázky pro blog
http://financninezavislost.blogspot.com/.

Kolik je Vám let a vaše nejvyšší dosažené vzdělání?

Je mi 35 let, ukončené vzdělání mám bakalářské na VŠE, 1. fakulta.

Kolik let se tradingu věnujete?

Přibližně 8-9 let, i když začátky byly samozřejmě velmi pomalé a rozhodně se nejednalo o trading na plný úvazek. S tradingem jsem se poprvé seznámil při svém ročním pohybu v USA, kde jsem strávil před cca 15ti lety rok v Minneapolisu, tedy městě, kde je jedna z větších amerických komoditních burz a kde má tak řada lidí k tradingu poměrně blízko. To mě ovlivnilo natolik, že jsem šel studovat bankovnictví na VŠE a s trhy se seznámil alespoň z teoretického pohledu.

Postupem času jsem se pak z potenciální kariéry v bankovní sféře dopracoval ke kariéře individuálního spekulanta/tradera. Cesta měla samozřejmě řadu mezifází, dlouho jsem v malém obchodoval u svého podnikání, abych se postupně přesvědčil, že trading je skutečně to, co mě zajímá a může uživit a vrhl se výhradně na tuto cestu.

Jak úspěšně probíhaly vaše začátky?

Začátky probíhají u všech obchodníků asi dost podobně. Kupujete si všechny možné knihy a kurzy a hledáte ten správný "svatý grál", tedy systém, který bude hotový a plně funkční za všech jasně definovaných podmínek. Osobně jsem měl štěstí, že jsem poměrně dost konzervativní člověk a nikdy tak neztratil nějakou zásadní část svého účtu, který byl samozřejmě na začátku malý, v řádech tisíců dolarů. Zkoušel jsem různé přístupy, abych se postupně dopracoval k pozičnímu obchodování komoditních spreadů, což byla moje první profitabilní strategie, která mě utvrdila v tom, že to co dělám, může velmi dobře fungovat. Šlo navíc o velmi pomalý způsob tradingu, takže jsem se mohl věnovat jak obchodování, tak svým firmám. To vnímám jako dost podstatné, protože první roky málokdo začne vydělávat v tradingu velké peníze a pokud nemáte jiné příjmy a příliš "tlačíte", tak si ve své hlavě napácháte víc škody, než užitku.
Jak jsem postupně opouštěl své předchozí firmy, začal jsem se specializovat na intradenní obchodování, které dnes představuje hlavní část mého tradingu.
Začátky tak byly především velmi pomalé a postupné. Na druhou stranu dnes obchoduji velmi podobně, jako řekněme před 5-6 lety, rozdíly nejsou v technikách, jako spíš v psychice a zkušenosti.


O čem trading především je? Je to disciplína? Taktika? Pevné nervy? Štěstí?

Trading je především o vlastní disciplíně, systematičnosti, samostatnosti a správném myšlení. To znamená o velmi tvrdé práci na sobě samém.
Pro začínajícího tradera je toto samozřejmě naprosto absurdní, protože většina lidí si myslí, že jsou disciplinovaní, systematičtí a dokáží svou mysl usměrnit libovolným směrem a tudíž hledají úspěch tradingu v nejrůznějších technických vychytávkách. Realita je přitom taková, že dané vlastnosti v sobě dokáže dobře zvládnout jen výrazná menšina lidí, kteří se chtějí stát tradery a proto mnoho lidí v tradingu neuspěje.
S Tomášem máme tu výhodu, že můžeme v rámci Finančníka sledovat řadu začínajících traderů od jejich prvních krůčků až k tomu, kdy vydělávají coby fulltime tradeři. Naprosto všichni mají jedno společné - milují Excelové tabulky, systematicky v nich mají záznamy o tisících paper nebo živých obchodech, je jim vlastní pozitivní myšlení a postupně se systematicky posouvají vpřed. Často pak ani příliš nezáleží na tom, jakou konkrétní strategii obchodují.

Jaké strategie a taktiky se vám nejvíce osvědčily?

Obchoduji několik strategií, nejvíce mě zaměstnává samozřejmě intradenní obchodování. Zde se zaměřuji na trhy e-mini S&P, případně e-mini Russell 2000. Obchoduji v podstatě jediný pattern z našeho obchodního systému FinWin - nástup na korekci do rozjetého trendu. Někdy mám třeba jen 2 obchody za den, občas je den, kdy neobchoduji vůbec.
Snažím se neobchodovat příliš agresivně a spokojím se relativně s málem - ono i tak, pokud denně vyděláte v průměru třeba jen 100-200 dolarů na kontrakt a obchodujete jen několik málo kontraktů, stále vyděláváte velmi slušené peníze.
Ostatně agresivita je další důvod, proč začátečníci neuspějí - je těžké se přeorientovat z potřeby "akce" na skutečnost, že trading je do velké míry skutečně hodně nudný a vše se točí především okolo toho, počkat si na správnou příležitost (v mém případě rozjetý trend).

Věnujete se také jiným investorským či podnikatelskám aktivitám, než těm, které jsou o Vás dobře známy?

Ne, tradingu jsem se začal věnovat právě z důvodů, abych se stáhl z klasického podnikatelského uspěchaného světa a jsem s tímto stavem velmi spokojen. Konečně mám dost času i na své zájmy.

Proč jste si vybral zrovna komodity?

Na rozdíl od akcií je možné je intradenně obchodovat s účtem nižším než 25 000 dolarů, což pro mě bylo ze začátku velmi důležité. Jako většina začátečníků jsem si chtěl trhy nejprve osahat s menším účtem. Dnes ale už neobchoduji pouze komodity, hodně obchoduji také opce na akcie a občas i samotné akcie.

Jak vznikl projekt Finančník.cz? Kdo vyvinul první iniciativu?

Finančník jsme s Tomášem založili na přelomu roku 2003/2004 tak nějak spontánně z důvodu, že jsme chtěli být v kontaktu s ostatními, které trading zajímá. Ani jeden z nás jsme netušili, do jakých rozměrů se server po cca pěti letech provozu dostane - dnes jej navštěvuje cca 6000 lidí denně.

Jak dlouho s vaším kolegou spolupracujete? Co Vám spolupráce dala?

S Tomášem se známe od doby, co jsme se o trading začali zajímat. Seznámila nás společná kamarádka. V začátku byla spolupráce určitě hodně přínosná, protože jsme spolu navzájem konzultovali progres v tradingu, vzájemně se inspirovali a podporovali. Ostatně ony jsou naše, myslím začátky, obecně velmi inspirativní, protože si vesměs všichni tradeři prochází podobným vývojem a člověk se zpětně může z mnoha věcí poučit. Proto jsme je velmi podrobně popsali v knize "Jak se stát intradenním finančníkem", kterou jsme nedávno vydali a která měla nebývalý ohlas.
Dnes již obchodujeme pochopitelně každý zvlášť, oba máme trochu jiné nuance našeho obchodního systému a v podstatě trading vzájemně probíráme jen ve dny, kdy se spolu vidíme na kurzech Finančníka.

Plánujete nějaká další rozšíření Vašeho portálu Finančník.cz? Myslím, že má velký potenciál stát se středem traderů v Čechách.

Tradeři nepotřebují žádný oficiální střed, trading není kolektivní sport. Zejména začínající tradeři se však potřebují někde inspirovat, naučit se základy, potkat kolegy kteří už mají začátky za sebou. Zde si myslím, že www.financnik.cz plní dobře svou funkci - na serveru je k dispozici tolik volně dostupných informací, že z nich lze postavit skutečně bezpočet funkčních profitabilních obchodních přístupů.
Pochopitelně, že nicméně Finančník je z velké části o mě a Tomášovi a zde již narážíme na určité hranice, kolik času jsme projektu ochotni věnovat. V tuto chvíli se oba Finančníkovi věnujeme tak hodinu denně, plus jednou za měsíc děláme tři dny školení a to je přibližně naše časové maximum, které jsme serveru vyčlenili. Tj. žádné další rozšiřování neplánujeme. Naopak oba chystáme postupné celkové přestěhování do teplejší ciziny a v tento okamžik ještě více omezíme aktivity, které vyžadují naší osobní přítomnost.

Myslíte si, že je trading pro českou populaci stále velkou neznámou? S jakými názory jste se setkal?

Samozřejmě záleží, s jakými lidmi jednáte. V mém okolí lidé vidí, že trading dává finanční smysl, takže se spíš snaží pochopit, co dělám a sami se to naučit.

Slyšel jsem názor, že vyděláváte hlavně na prodeji školení a publikací a tradingu se věnujete spíše demonstračně. Hlavně Vás prý živí prodej. Jak to tedy vlastně je? Co je Váš hlavní zdroj příjmu?

Jakmile začnete být vidět a úspěšní, tak vás lidi budou v ČR pomlouvat, ať již děláte cokoliv. Zažil jsem to u svých předcházejících firem, které se velmi rychle vyhouply mezi hlavní ve svém oboru, a patrně se to děje i dnes s Finančníkem. Nicméně abych řekl pravdu, moc pozornosti tomu nevěnuji, protože výhoda tradingu je v tom, že vám může být úplně jedno, co si myslí ostatní. Navíc i rozumím tomu, proč se tak děje - pro řadu subjektů nejsme díky naší osvětě a vysoké návštěvnosti pohodlní a pochopitelně, že i někteří lidé, kteří v trzích ztrácí peníze jen těžko nesou pomyšlení, že my vyděláváme také na kurzech, které by "oni mohli klidně pořádat taky". Je to kruh, který není možné překročit, protože ve finančním světě budou vždy existovat vítězové a poražení.
Z prodeje nám samozřejmě s Tomášem plynou peníze, jinak bychom věnovali náš čas něčemu jinému. Spekulace děláme pro peníze a existuje-li cesta, jak know-how dále relativně snadno zhodnotit -navíc pokud je tato cesta oboustranně výhodná pro nás i pro klienty - určitě ji využijeme. Ovšem samozřejmě bez tvrdé praxe v tradingu se těžko v této oblasti dá dlouhodobě poskytovat vzdělání, kde nesete svoji kůži osobně na trh, alespoň si to nedokáži prakticky představit. Na kurzy nám chodí často stále stejní účastníci, kteří se v čase posouvají kupředu a často již k prvním profitům. Pokud by tito lidé měli podobné názory, nikdy by k nám po osobní zkušenosti nepřišli znovu a my bychom jen těžko mohli pořádat kurzy, které svoji vysokou návštěvností zadělávají právě na podobné pomluvy.
Nicméně vždy všem radím - trading není o tom následovat někoho druhého, trading je pouze o práci na sobě samém. Chcete-li s tradingem začít, kupte si pár kvalitních knih třeba v angličtině na Amazonu, otevřete si demoúčet a postupně zkoušejte aplikovat základní obchodní principy. Existuje řada serverů, kde se můžete o tradingu něco přiučit. Na každém je v majoritě trochu jiný styl tradingu. Prozkoumejte jich několik a sami uvidíte, co vám sedne nejvíce.
Rozloučím se s Vámi mottem velkého tradera Eda Seykoty, které trading vystihuje na 100%: "každý v trhu dostane to, co si žádá". Pokud se chcete stát tradery, stanete se tradery, pokud hledáte důkaz o vašem velkém egu, dostanete důkaz o vašem egu. Pokud chcete důkaz, že to nejde, dostanete důkaz, že to nejde.

Děkuji p. Podhajskému za pěkný rozhovor.

Finanční portál naleznete na http://www.financnik.cz/.

Další příspěvky k Finanční nezávislosti
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Grimmové a jiní pohádkáři... Grimmové a jiní pohádkáři... | 16. června 2009 v 14:07 | Reagovat

Jo, Petr a Tomáš, to jsou pojmy. Slova jak z mramoru, anjel zve do ráje :)
Realita je taková, že často omylem pouští do světa údaje, které jsou jasně z demoverzí. Což veřejnost baští, ale live obchodující odhalí... Nu což, pohádky jsou fajn, a ti dva si z prodeje iluze udělili byznys.

2 Tady je krutá pravda o guru Podhajském Tady je krutá pravda o guru Podhajském | 16. června 2009 v 14:22 | Reagovat

Tak tohle doporučuju všem, kteří věří "finančníkům" Podhajskému a Nesnídalovi:
http://www.volny.cz/rambajs/

3 Forexfox Forexfox | 10. srpna 2014 v 9:49 | Reagovat

ad lk: pane Nesnidal jste to vy? Precetl jsem vsechny vase knizky a vetsinu clanku. Jsem povolanim lingvista a ikdyz pridate " tomuk " nebo " bookuju profity ", aby to vypadalo na nejakeho sotva vyuceneho popelare co podle svych slov za rok valcuje Wall Street, tak je vas podle pomerne snadno poznat.

4 Libic Libic | 20. srpna 2014 v 3:47 | Reagovat

S potěšením vidím Sageho, že se najdou ještě obchodníci používající šedou kůru mozkovou. Musel si být však nepochybně vědom budoucí délky života svého příspěvku.

5 Juraj Juraj | 25. srpna 2014 v 23:39 | Reagovat

forexfox .. Iste, to je on.
Ja už by som si ich kurzy taky nekúpil. Advanced trader, čo si kúpi ich knižku spozná že je ďalej ako oni s FinWinom.

6 lk lk | 28. září 2014 v 18:25 | Reagovat

Haha.ja ze jsem nesnidal jo? Fakt vtipny, ale netrefil jste se, jsem obycejnej kluk kterej se uci fims od podhajskeho a urcite sem rad ze neco takoveho dal dohromady. Tech par tisic za to klidne zaplatim. Smysl to dava

7 Tomas Hanak Tomas Hanak | 4. října 2014 v 2:31 | Reagovat

Spíš pánové Nesnídal a Podhájský lžou, aby si namastili kapsu na kurzech, které ač to nevypadá za nic nestojí.

Nikdo neviděl nikdy jejich výsledky. V zahraničí je vidí každý na požádání (například Larry Williams na Moneyexpo Praha).
Při dotazu na relevantní výsledky jste vykázáni, případně zabanováni na foru na www.financnik.cz.
Na forexfactory.com, či forexzone.cz o nich existuje bezpočet komentářů velmi negativních, hlavně studentů z dřívějších let.

james: jejich komenty naleznete i na forexzone.cz, oni si napíší na falešných nickách doporučení typu: "jsem trader co vydělává na finwinu tisíce dolarů, kupte si kurz Podhájského", problém je, že ten uživatel obvykle vloží jeden komentář a pak už se neozve několik měsíců, nebo let. Mnohdy to bývá jediný příspěvek.

Praktiky Nesnídala a Podhájského jsou opravdu odporné, u mě z fundovaných guru klesly postupně na opravdové dno největších looserů. Je to velké zklamání.

8 Jak to tedy je? Jak to tedy je? | 17. října 2014 v 13:34 | Reagovat

Ahoj vsem, objednal jsem si u nich na webu kurz za 27 000 korun. Kdyz to tu tak ctu, tak mam docela strach ze to jsou vyhozene penize. Mam to zrusit? Nevite jestli jim AOS skutecne funguji, jak pisou? Tricet tisic je docela balik penez a setri na to clovek docela dlouho.

9 Lc Lc | 24. října 2014 v 0:45 | Reagovat

Podívejte, nikdo vám neřekne chodťe tam nebo nechoďte. Klidně běžte a udělejte si názor sám.
Pokud však vám někdo prodává své dovednosti a um, tak si ověřte, zdali je to opravdu profesionál.

Pokud pujdete na operaci, nenecháte se operovat od prvního kdo k vám přijde v bílém plášti. Budete chtít vidět životopis, výsledky předchozích operací a třeba i diplom. Nechcete na stole přece umřít.

U těchto školení je to stejné, zjistěte si, že je daný lektor profesionál, máte na to za platbu třicet tisíc korun plné právo.
Chtějte vidět výpisy reálných účtů minimálně za tři roky zpětně. Jednoduchými počty vydělává při obsazení jedné větší třídy milion korun za jediný den kurzováním. (kdo to na světě má, pro většinu lidí na této planetě to je obnos na celý život)

Pokud je opravdu tedy jeho knowhow tak dobré, musí být v obchodování schopen vydělávat desítky milionů korun měsíčně.
Pokud nevydělává, zamlžuje, nebo nechce ukázat výpisy účtu nebo daňové přiznání, tak jste sám proti sobě platit si amatéra nebo podvodníka, ačkoli může být obecně známý.

Pasujete se tím do role naivních lidí, kteří na burze prodělávají, aniž by jste fundoval jediný dolar, libru nebo euro.

10 lk lk | 5. listopadu 2014 v 14:31 | Reagovat

Nevim jak aosy od toma,ty nedelam. Co vim je, ze fims od petra p. funguje, vim, ze on sam vydelava protoze mam moznost prakticky denne videt jeho screeny obchodu co bral a vidim, ze v podstate denne da zisk 100-200 usd na kontrakt behem cca prvni hodiny az dvou po open. Jestli tohle umite taky, pak muzete remcat. Jesli ale ne tak byste meli mlcet a poslouchat co rika, protoze trhum rozumi

11 james james | 6. listopadu 2014 v 3:36 | Reagovat

JO DRZET HUBU A PLATIT CO? Uz pred peti lety psali do knizek jak tradujou 10 kontraktu na Russelu a po peti letech ho clovek vidi obchodovat jeden kontrakt na Nasdaq!
navic FIMS neni nic jinyho nez obslehnuty Market profil od Ludvika Turka. Opet se oba nezmohli vymyslet neco vlastniho!
Ludvik Turek mel uz pred lety pravdu, ze jsou (ses financniku lm) pouze marketingovi pohadkari.

12 Petr Petr | 26. listopadu 2014 v 13:58 | Reagovat

Delam na doporuceni Nesnidala a Podhajskeho CCI skoro ctyri leta. Zatim bez realnych vysledku. Nahodou jsem tady narazil na tuto diskuzi. Myslel jsem, ze mi to proste nejde, ale podle toho co jsem si precetl tady a nasledne i jinde na webech to vypada ze to od nich byla celou tu dobu bouda. Az je potkam jit na ulici, tak za sebe nerucim!

13 cidra cidra | 26. prosince 2014 v 13:37 | Reagovat

jo vidite se. sami jste neschopni a svalujete vinu na druhy. vzdyt preci muzete udelat uplne stejnej web jako financnik, napsat stejne nesmyslny knihy, a obslehnout stejne nefunkncni system jako turkuv fims a vydelavat love. nebo ne? o cem se tady sakra dohadujete? pro mne jste vy vsichni pomlouvaci neschopni magori, kteri jenom zavidej podhajskymu, nesnidalovi, turkovi a ja nevim komu vsemu dalsihu, kdo realne ty prachy vydelava

14 PAUL PAUL | 27. prosince 2014 v 12:20 | Reagovat

HAHA. ŘÍCT ŽE FIMS JE OKOPÍROVANÝ TURKŮV MARKET PROFILE MŮŽE VÁŽNĚ JENOM JAMES. TO, ŽE VE FIMS PRACUJE S VOLUME NA CENĚ KTERÝ VYPADÁ PODOBNĚ JAKO LUDVÍKŮV PLUGIN DO NINJI NEZNAMENÁ JE TO STEJNÝ. PLATIT A DRŽET HUBU. JOJO. A MIMOCHODEM, PODHAJSKEJ OBCHODUJE PŘEDEVŠÍM ESKO PRÁVE KVŮLI VELIKOSTI POZICE. JAMESI JAMESI.. NEŽ NĚCO NAPÍŠEŠ, ZAPŘEMÝŠLEJ CHLAPČE MALÁ

15 george george | 18. ledna 2015 v 18:18 | Reagovat

Kluci jako nezaujatej byste meli prvne shodit ty odkazy na pujcky aby to tady vypadalo duveryhodne.

16 SYS SYS | 4. února 2015 v 13:45 | Reagovat

TO george: to nejde, to je podmínka používání free blogů, musí tam být nějaké reklamy, jaké zde umístí, není již na autorovi blogu, ale na majiteli domény, která zdarma blog propůjčuje

17 martas martas | 9. února 2015 v 17:56 | Reagovat

jojo, jsou to podvodníci. aby tu nemuseli chodit kanálama, tak raději zmizeli do nějaké prdele.plně je chápu.snad se na svině opravdu voda vaří.

18 sonny sonny | 11. května 2015 v 9:25 | Reagovat

Ahoj, zazil nekdo - nekdy - nekde realne obchodovani/vysledky panu P+N s vice (aspon 15+) kontrakty? Videl nekdo - nekdy - nekde jejich realne prokazane vysledky?

19 Kapi Kapi | 6. srpna 2015 v 9:34 | Reagovat

Ja kdyz jsem pred nedavnem napsal na foru, ze nikdo zadny jejich vysledky nevidel a ze nejsou zadni andele a jenom tahaj z lidi prachy taky jsem byl smazan.
Zatim co jsem od nich videl, nejake video, tak smudlaj 1 kontrakt na NQ nebo YM. Nastesti jsem jim za zadny kurz neplatil, ikdyz jsem chtel jako zacatecnik.
https://www.youtube.com/channel/UCpZcRr_SsZj_UNCD8AZDohg

20 Lolko Lolko | 17. srpna 2015 v 8:18 | Reagovat

Zdravim ked uz to tu tak rozoberate mna teda napada jedina otazka ci to co vyucuju na svojich kurzoch su somariny alebo je ta teoria ked uz su to len teoretici spravna potom v podstate nezalezi natom ci oni obchoduju aalebo nie ci sa mylim ? Tebe vam nam hocikomu moze byt jedno ci su ziskovy abo stratovy ked to co prezentuju neni nejaky vymysel hoci to je okopirovane ked je to neviem ...

21 Lolko Lolko | 17. srpna 2015 v 8:38 | Reagovat

Pretoze vsade kde citam o tychto 2 panoch tak sa v podstate rozobera len to ci naozaj obchoduju ale nikde sa neociernuju informacie ktore predavaju... samozrejme nesnazim sa ich tu obhajovat mne je totalne jedno co sa o nich rozprava len sa snazim zistit ci to co predavaju niesu vymysly

22 Kapi Kapi | 19. srpna 2015 v 17:56 | Reagovat

ONo "obchodovat" neco na papire, demu nebo live s realnymi penezi je obrovsky rozdil.
Podle meho zaplatit si JAKYKOLIV kurz jsou vyhozeny penize. Kazdy jsme jiny, jinak vnimame a zpracovavame informace. Kazdy si musi tu cesticku proslapat sam a najit si svuj styl obchodovani, ktery mu sedi. A to nejdulezitejsi. KEEP IT SIMPLE.

23 vlada vlada | E-mail | 19. srpna 2015 v 22:36 | Reagovat

sam jsem na Financnikovi zacinal v 2008. Tehdy oba panove vyucovali FinWin zalozeny na krizeni cci s fixnim targetem a SL zalozenym na backtestu. Kazdy kdo se jen trochu venuje tradingu musi vedet ze jde o nesmysl. Takova metoda by sla obchodovat mozna pouze na zaklade zkusenosti, urcite ne na zaklade tvrdych dat z backtestu. Jit pro target 300$ a nebrat ho pri 290 kdyz vidim otaceni trhu protoze backtest mi rikal 300 je opravdu mimo misu! Pokud si spocitate na kolik si oba panove mohou prijit "mentoringem", jde o miliony rocne. Pokud by trading byl hlavnim zdrojem prijmu, museli by v trzich vydelavat spise desitky milionu rocne, aby pro ne byl Financnik pouze "bokovkou". Takovy prijem diky WinFinu je opravdu velmi nerealny. Take soucasna strategie FIMS kde pan Podhajsky obchoduje par kontraktu na Nasdaq by jiste takove prijmy negenerovala. Osobne si myslim ze je to jako v zivote, kdo umi umi, kdo neumi uci. Dobry praktik v cemkoliv, se venuje praxi a vydelavani penez v danem oboru, dobry teoretik uci, protoze problematiku perfektne ovlada, ale praxe mu moc nejde. Ono totiz mezi praxi a teorii je ohromny rozdil. Myslim si ze tak je to i s obouma panama. Jsou mozna dobri teoretici, kteri si ovsem od ucitelu mentoringem dokazi vydelat poradnej balik na duverivych oveckach. Mozna kdyby se propagovali jako dobri teoretici, penize by si take vydelali, akorat ze poctiveji nez to delaji ted.

24 AD AD | 21. srpna 2015 v 8:40 | Reagovat

silno nesuhlasim. NIE su to podvodnici a ich strategie FUNGUJU.
ALE..!

konkretne mam dlhorocnu skusenost s FIMS - a zaver je, ze je to neobchodovatelne s velkou poziciou. p. Podhajsky na tom urcite zaraba par stoviek denne, ale to je zaroven aj jeho maximum. dovodom je, ze u neho posledne roky nastal odklon a ide o profilovanie sa na scalping a uchmatnutie par tickov. tym zaroven potvrdzujem, ze strategia je funkcna a nerobi to z nich podvodnikov, ale vysledny prijem je len ako v dobre platenej praci. osobne som vdacny za zaciatocnicke lekcie a mimo financnika neviem co ine a tak UCELENE a KOMPLEXNE by som odporucil zaciatocnikovi - navyse 1000E za zivy kurz je ovela nizsia cena ako sa predavaju ekurzy inych zahranicnych obchodnikov (kde sa opat vedu debaty, ci je uspesny alebo nie) . inymi slovami, navstevu kurzu doporucujem, avsak len ako startovacie pole(!)
kdo si uz rozsiril garaz na svoje buduce porsche, musi naozaj hladat inde. a toto je vec, ktoru vam nepovedia.

25 AD AD | 21. srpna 2015 v 9:14 | Reagovat

pre zacinajucich amaterov odporucam financnik a obchodovat nazivo aspon 6-12 mesiacov. po absolvovani tychto zaciatocnickych vod, zobrat svestky a pohladat si nieco "normalne". velki obchodnici nemaju problem priznat konkretne cisla - 1mi$+ zisk rocne.

pravda je, ze zahranicni DOBRI traderi nevysvetluju zaklady !!!!! tie vysvetluju opat len "ucitelia", avsak ceny za ich zahranicne kurzy su nasobne vyssie ako na financnikovi.
a prave preto financnik zaciatocnikom doporucujem.

26 Hypo Hypo | 15. září 2015 v 10:47 | Reagovat

Ahojky, jakou máte prosím zkušenost s finanční službou brokerpool?

http://hypotecni-brokerpool.cz/

27 Marek Marek | 17. září 2015 v 11:14 | Reagovat

Je to tu velmi pěkné počtení. Obchodování zkrátka není pro každého. Pokud nechcete, nekupujte si od finančíků nic. Můžu jen doporučit. Spousta věcí je volně na internetu - ale narazíte na to dost často právě kvůli finančníkům... těžko se hledá něco jiného.

Velcí obchodníci neučí základy... no to asi ne, ale na co budu umět pokročilé taktiky, když nerozumím základům? :D Tady zase někdo nepřemýšlí... Osobně jsem finančínkům nechal asi 50.000 korun a nelituju jediné. Aktuálně se učím Fims a po šesti týdnech jsem asi 800$ v plusu , a přitom nejsem nejlepší ve skupině. Samo sebou někdo může namítnout, že ti nejúspěšnější jsou "převlečení" Finančníci, ale opravdu... pokud by každý den měl dělat desítky screenshotů, falešné špatné a dobré obchody na simu - prokazatelně sim, neboť je to v SierraChart poznat, zároveň ještě Live obchodvat svůj účet a vše pak naházet na  web v rozumném času, naučit se Slovensky, dělat falešné komentáře na Fims, mazat nehodící se komentáře... tak je to polobůh :-D Samosebou na to může mít najaté lidi a dělit se o "kořist", ale proboha lidi... kdo by to dělal? A kolik by byl nakonec jeho zisk, když půlka lidí by byla najatá?

Zároveň je potřeba si uvědomit, že jen idiot by si nechal na vlastních stránkách srát na hlavu... to sorry, ale pochopitelně nikdo by si tam podobný komentář nenechal... Chtěl bych vidět reakci jakéhokoli jiného vlastníka stránek, kterému tam někdo napíše podobný hate... Pochopitelně smaže. Sám bych to udělal taky, tak i vy.

S Tomášem mám osobně velmi solidní zkušenost. Můj kamarád vytvořil aplikaci, kterou Tomáš odkoupil, aby jí mohl přikládat k jeho kurzu. Na co by kupoval zbytečnou věc, která je mu na nic?

To, že nechtějí zveřejňovat svoje výsledky se ani nedivím. Kdyby je zveřejnili (a že to občas dělají, jen se stačí dívat - Petr přitom kolikrát ukazoval live účet s exekucemi), stejně je lidé, kteří je tu komentují jako tvůrce iluze, nařknou z falšování. Zároveň je to trochu zásah do soukromí a opravdu by mě osobně vůbec nesralo, když to tak řeknu, že vám to vadí. Co nabízejí je kurz obchodování. Je dobrovolný, nikdo vám ho nenutí. Je to vaše investice. Je od vás hezké, že tu píšete negativní reakce, abyste odvrátili neštěstí ostatních, ale pak tu prosím nepište podobné, s odpuštěním, píčoviny jako je to, že si píšou samy na web, dělají iluze a podobně. Přesně jak Petr píše v článu... nedokážu si představit, že někdo dělá iluze 10 let... Sám jsem do kurzu šel co možná nejdříve, protože čekám, že je brzy přestane učení bavit - konec konců je to vidět i na proměně celého finančíka.

Sám s nimi mám takovou zkušenost, že mi FinWin nefungoval - měl jsem AVG. trade pod "vytoužených" 60$/kontrakt... nepřijde mi to jako věc, kterou bych chtěl obchodovat živě. Následně jsem rozjel vlastní systém na bázi věcí, které Finančníci publikovali volně - vydělal jsem na něm 3000$. Nasadil jsem s kamarádem AOS z AOS turbo, které nedopadlo dobře, protože jsme udělali chybu ve výpočtech - čistě naše chyba. A teď projíždím FIMS, který má naprosto jasnou logiku, není primitivní, ale je pochopitelný a je jen otázka času, kdy na něm začnu vydělávat na SIMu a nadále i na live účtu.

Každý svého štěstí strůjce. Na začátku kluci vařili z vody, publikovali něco. Postupně se ale vyšvihli na profesionály. To je můj pohled na věc. Můžete jít za jiným učitelem, který je výrazně dražší a publikuje své výsledky. Je to vaše volba - a legitimní. A pak můžete psát hate na ně. Chybu ale nevidím v nich.

Mě osobně obchodování zabralo už 4 roky. Je to dřina, ale kdo chce vydělávat miliony, musí makat :D kdo čeká, že ne, tak je naivka. Sám Petr říkal, že spousta "traderů" říká, že se trading musí naučit do roka, ale on říká, že je to cituji :"na roky. Roky." A je jedno, jestli s kurzy, nebo bez. Kurzy jen urychlují, ale práce je nakonec vždy na vás. :-)

Pěkný zbytek dne.
Pokud si vzpomenu až budu profitrader na fulltime, ozvu se sem. :-) Pokud se neozvu, tak jsem s tím buď seknul, nebo jsem si nevzpomněl.

28 Mara Mara | 3. listopadu 2015 v 12:08 | Reagovat

Jak si půjčit a kde si půjčit? Odpovědi najdete zde:

http://www.coolcredit.cz/jak-si-pujcit/

29 JohnnyJou JohnnyJou | E-mail | 16. srpna 2016 v 17:25 | Reagovat

[27]: napsat vetu cituji- Aktuálně se učím Fims a po šesti týdnech jsem asi 800$ v plusu,- bez toho aniž by bylo jasné s jakým kapitálem bylo tech 800$ dosaženo nedává smysl

30 vul vul | 6. listopadu 2016 v 15:22 | Reagovat

Pokud chcete vidět jak funguji ATS strategie např. pana Nesnídala (G-rex, Morpheus) podívejte se na reálné obchody na striker.com. Komu se nechce je to -1369$ G-rex (obchodováno lehce přes rok) a +295$ Morpheus (cca po 5 letech). Takže ty vymazlený equity co prezentuje pan Nesnídal na svých stránkách systemsontheroad.com je spíš dílo kouzel než reality.

31 Jameshok Jameshok | E-mail | Web | 4. dubna 2017 v 3:26 | Reagovat

Sleep apnea has long disrupted the lives of untold number of sufferers as well as their loved ones. To stand a good chance of effectively manage this difficult condition, solid knowledge and understanding of its causes is necessary. Apply the information in this piece, and you will possess the information needed to mitigate the impact sleep apnea has on your life.

If you suffer from sleep apnea, you should use a Continuous Positive Airway Pressure machine while sleeping. This will help you treat your sleep apnea and get you on the path to having a full nights sleep. This machine uses either a face or nasal mask to pump air while you sleep.

Adjust your CPAP machine. Most machines come with default settings that might not correspond to your needs. You should be able to regulate the airflow: try different settings and choose one that seems to work for you. If you feel like your machine is not working like it should, try changing the settings again.

On easy way to help limit your sleep apnea is to stick to regular sleeping hours. When you stick to a sleep schedule that is steady and consistent, you will be more relaxed and sleep much better. Apnea episode frequency will be greatly reduced if you can get plenty of sleep every night.

If you tend to snore a lot and have difficulties staying asleep, you should go see your doctor right away. You might have a condition known as sleep apnea: find an effective treatment so you can get enough sleep and go through your daily activities without being held back by your health problem.

Clear up your nasal passage before heading to bed. If you suffer from sleep apnea and have problems with a "stuffed up" nose, using a nasal spray or device can help clear your nasal airway. This is not a permanent solution, but one you can use when your apnea symptoms are the worst.

Avoid any type of drugs or alcohol if you are experiencing any type of sleep apnea. Drugs and alcohol will slow down your respiratory system, and that is known to be one of the causes of sleep apnea. If you are struggling with this issue, try to get some professional help to overcome these addictions.

If you use a continuous positive airway pressure, or CPAP machine to treat your sleep apnea, sleep with it every night. When you take the mask off at night, your symptoms will return. Sometimes they might disappear for one or two nights, but then return. Wearing the mask every night prevents episodes of sleep apnea from occurring.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Make no mistake, sleep apnea is one of the most disruptive conditions a person can have, largely due to its ability to rob sufferers of the sound sleep they need to stay healthy. The best way to effectively deal with the condition is to understand it completely. Keep the information in this article handy in order to stay on top of this dangerous condition and reclaim peace of mind.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

32 Williamclect Williamclect | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 17:02 | Reagovat

Seriously many of great facts.

33 Adam Adam | E-mail | 28. května 2018 v 13:15 | Reagovat

Po patnacti letech obchoduje 1-2 kontrakty, tak  to by dobre uzivilo Sudance ,kterej prebehl Somalska. Ja tvrdim ,ze je zivi prodej manualu a iluzi, to live obchodovai co predvadi dela jenom ,aby nemluvil uplne mimo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama