TRUMP o investování...

5. dubna 2008 v 3:21 | JH
Dostala se mi do rukou velmi dobrá knižní publikace od Donalda Trumpa s názvem "TRUMP". Kniha je rozdělena na čtyři části: nemovitosti, peníze, podnikání a mediální činnost. Vše je napsáno velmi jednoduchým a srozumitelným stylem a kniha se výborně čte. Trump je prostě showman a zdatný řečník. Není se tedy čemu divit, že je dnes nejlépe placeným řečníkem na světě a za jedno vystoupení dostává honorář i přes 1 milion USD.

Přiznám se, že když jsem knihu začal číst, tak jsem zažíval místy rozporuplné pocity. V polovině publikace mě přešly. Rady, které Trump zájemcům dává, jsou velmi praktické a evidentně vycházejí z dlouholetých zkušeností v podnikání a především z tvrdé práce. Ten člověk je nezmar. Žádné teorie, nýbrž praxe!

Dovoluji si vybrat něco z textu:

"Dobří investoři jsou dobrými studenty. Je to tak jednoduché. Denně strávím hodiny čtením finančních deníků, jako je The Wall Street Journal, Forbes, New York Times,…. Ale čtu i knihy a časopisy, protože nikdy nevíte, odkud přijde příští skvělý nápad. Měli byste mít přehled o všem, co se děje v oblasti vašeho podnikání i mimo něj…."

"I když jste mladí, nemyslete si, že nemáte dost zkušeností na to, abyste přišli s dobrým investičním nápadem. Když mi bylo dvaadvacet, měl jsem nejlepší nápady."

"Trh je šílené, propojené monstrum a vy musíte znát, jak změna v jedné části ovlivní celé monstrum - jinak vás rozdrtí."

"Pokud si můžete dovolit mít portfolio, i když jde o pouhých deset tisíc dolarů, je dobré to konzultovat s odborníky. Je to choulostivý byznys a odborníci, přestože nejsou mágové, jsou schopni spravovat peníze lépe než vy. Celý den sledují trh, takže jim věřte. Spousta hlupáků se zbláznila do programů na internetu a myslela si, že vydělá miliony, jenže většina z nich přišla o všechno."

Nejhorší , co můžete udělat, je nechat peníze jen tak ladem na kontě. Vaše peníze by měly vždy pracovat. Měli byste přemýšlet o penězích jako o vašich zaměstnancích. Také byste nechtěli, aby vaši zaměstnanci jen tak seděli, tak to nedělejte ani s vašimi penězi. Ani v té nejhorší ekonomice neexistuje omluva pro to, když strkáte peníze do matrace."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 deakskvfjrl deakskvfjrl | E-mail | Web | 15. června 2009 v 8:36 | Reagovat

eyLavv  <a href="http://idkggmgrkevn.com/">idkggmgrkevn</a>, [url=http://ofceaktbeoxb.com/]ofceaktbeoxb[/url], [link=http://wiqorlypteqr.com/]wiqorlypteqr[/link], http://jmowhbxqbbbq.com/

2 Denda Denda | 28. ledna 2017 v 10:27 | Reagovat

Získejte při investicích růzhé výhody:

https://www.fingood.cz/cs/investice/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama